ملاحظات ایمنی، بهداشت و محیط زیستی محصولات

شیمی ساختمان مفتخر به انتخاب محصولات خویش توسط شما مشتریان گرامی است. برای استفاده از محصولات ما، ضروری است ملاحظات ایمنی ، بهداشت و محیط زیستی زیر را رعایت نمایید.

۱) شرایط نگهداری محصولات:

مدت نگهداری در بسته بندی اولیه مطابق با تاریخ انقضاء درج شده بر روی محصولات و شرایط محیطی نگهداری توصیه شده در بسته بندی و کاتالوگ محصولات شرکت درج شده است. در این خصوص؛ پیشنهاد می گردد کلیه محصولات این شرکت دور از سرما و یخبندان» گرما و تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود و نیز توصیه می گردد جهت حفظ و ثبات کیفیت، کلیه محصولات این شرکت در محلی خشک و سرپوشیده در انبار و در دمای +۵ تا +۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری شوند. محصولات اين شرکت تحت شرایط توصیه شده برای انبار، پایدار است.

۲) نکات عمومی ایمنی محصولات:

موارد ایمنی استفاده از تمامی محصولات در کاتالوگ ها و ظروف بسته بندی محصولات شرکت به تفکیک هر محصول بیان شده است. در ضمن، مطابق با الزامات قانونی و مقررات دولتی؛ کلیه محصولات تولیدی اين شرکت، دارای برگه اطلاعات ایمنی مواد (88805) می باشند که مشتریان محترم می توانند در صورت نیاز به دسترسی به این اطلاعات، با شماره ۰۲۱-۲۷۴۲۷ تماس حاصل نموده و با اعلام نام محصول، اطلاعات مربوطه را دریافت
نمایند.

محصولات را از مواد غذایی و آشامیدنی دور نگهداری کنید. دست ها را قبل از استراحت و در پایان کار بشوئید و از تماس دست های آلوده به چشم ها و دهان اکیداً خودداری قرمایید.

۳) نکات عمومی محیط زیستی محصولات:

 • اجازه ندهید ماده به صورت رقیق نشده يا در مقادیر زیاد با آب زیر زمینی، مسیر آب و سیستم فاضلاب برسد.
 • اجازه ندهید ماده بدون مجوزهای دولتی در محیط رها شود.
 • اجازه ندهید ظروف باقیمانده از محصولات در محیط زیست رها شوند.
 • از ریزش و انتقال محصولات به محیط زیست اجتتاب کنید.

۴) اقدامات لازم در زمان نشت و ریزش تصادفی:

 • احتیاط های فردی، تجهیزات حفاظتی و رویه های اضطراری: لطفا مطابق تجهیزات حفاظت فردی اعلام شده در برگه ایمنی مواد، خود را تجهیز نمایید. مواد دور از منابع اشتعال نگهداری شود. در زمینه انتخاب و استفاده از وسایل حفاظت فردی، رعایت کلیه موارد مندرج در ” آیین نامه وسایل حفاظت فردی ” مصوب ۱۳۹۰/۰۳/۲۱ شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار ایران، الزامی است.
 • احتیاط های محیط زیستی: اجازه ندهید ماده بدون مجوزهای دولتی لازم در محیط رها شود و از انتشار آن در آبهای زیر زمینی، مسیر آب و سیستم فاضلاب جلوگیری فرمایید.
 • روش ها و وسایل برای رفع آلودگی و پاکسازی: دور از منابع اشتعال نگهداری شود. موارد را مطابق با اطلاعات برگه ایمنی مواد جمع آوری کنید. ماده آلوده را به عنوان ماده زائد مطابق با ملاحظات بند (۵) دفع کنید.
 • پیشگیری از خطرات ثانویه: دور از منابع اشتعال نگهداری شود.

۵) ملاحظات دفع:

توصیه: برای دفع صحیح با مراجع قانونی مشورت کتید.
بسته بندی مواد آلوده: بر طبق الزامات قانونی موجود در کشور انجام گیرد.
برای اطلاع از کلیه ضوابط و قوانین دفع در کشور به قانون مدیریت پسماند ها مصوبه ۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرایی قاتون مدیریت پسماندها مصوبه ۱۳۸۴ هیات دولت مراجعه شود.

با توجه به قانون مدیریت پسماند لطفاً بعد از مصرف نهایی» ظروف محصولات را در محیط زیست رها نکنید, ظروف را از مواد شیمیایی تخلیه نموده و درب آن را گذاشته و در سطل های زباله شهری بياندازید و يا به مراکز بازیافت تحویل دهید.


دانلود فایل ملاحظات ایمنی، بهداشت و محیط زیستی

مجمع عمومی سالیانه انجمن تولید کنندگان مواد شیمیایی صنعت ساختمان ایران

به نقل از وب سایت انجمن تولید کنندگان مواد شیمیایی صنعت ساختمان ایران (iranpcc)، مجمع سالیانه این انجمن در 4 بهمن 1401 برگزار گردید. این مجمع با خوش آمدگویی مهندس معتضدی ریاست انجمن شروع شده و در ادامه جناب آقای دکتر هانی هنرمند خلاطه عملکردی انجمن را طی گزارشی ارائه کردند.

در این جلسه با خوش آمدگویی جناب مهندس معتضدی ریاست انجمن رسمیت پیدا کرد. در این مجمع طبق روال گذشته، آقای مهندس رفیعی خزانه دار و عضو هیئت مدیره انجمن گزارش مالی را به حضار ارائه کردند. پس از تایید ترازنامه انجمن توسط بازرس انجمن جناب طاهباز دستور کار انجمن به اتمام رسید.

در این مجمع سالیانه، اعضای هیئت مدیره انجمن انتخاب گردید. پس از تشکیل اولین جلسه هیئت مدیره انجمن توسط منتخبین، افراد به شرح زیر در سمت های خویش انتخاب شدند:

 1. مهندس اکبر معتضدی به عنوان ریاست انجمن
 2. دکتر مجتبی احمدوند به عنوان نائب رییس انجمن
 3. مهندس محمد علی طاهباز به عنوان خزانه دار و عضو هیئت مدیره
 4. دکتر هانی هنرمند به عنوان دبیر انجمن
 5. مهندس ایرج آفتابی به عنوان عضو هیئت مدیره

انجمن تولیدکنندگان مواد شیمیایی صنعت ساختمان ایران

iranpcc از 1386 با ثبت در صنف های انجمن های وزارت کار و امور اجتماعی فعالیت خود را شروع کرده است. هر چند فعالیت قبل از آن در صنعت شیمی ساختمان از 1350 شروع شده است.

شیمی ساختمان واحد نمونه صنعتی البرز

انتخاب شیمی ساختمان به عنوان واحد نمونه صنعتی استان البرز 1401

مراسم انتخاب واحد نمونه صنعتی استان البرز همانند سالهای گذشته برگزار شد. در این مراسم شرکت صنعتی شیمی ساختمان به مدیریت مهندس مسعود هنرمند به عنوان واحد نمونه صنعتی سال 1401 استان البرز انتخاب گشته و لوح یابود و تندیس این مراسم را دریافت کردند.

 

شیمی ساختمان واحد تولیدی نمونه استاندراد 1401

انتخاب شیمی ساختمان به عنوان واحد نمونه ملی ایران (کشوری 1401)

در مراسم انتخاب واحدهای تولیدی نمونه کشور در سال 1401، شرکت شیمی ساختمان به عنوان واحد نمونه ملی ایران (کشوری 1401) انتخاب گردید. در این مراسم که با حضور آقای محمد مخبر معاونت ریاست جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید، جناب مهندس مسعود هنرمند مدیر عامل و بنیانگذار صنعت شیمی ساختمان مفتخر به دریافت لوح یادبود این مراسم گردیدند.

شایان ذکر است که شرکت شیمی ساختمان از سال 1390 هرساله به عنوان واحد تولیدی نمونه استاندارد کشوری انتخاب می شود که این مهم مایه افتخار و مباهات این شرکت و کلیه دست اندرکاران آن می باشد.

 

بیستمین همایش روز بتن

برگزاری بیستمین همایش روز بتن و چهاردهمین کنفرانس ملی بتن

بیستمین همایش روز بتن و چهاردهمین کنفرانس ملی بتن روز شنبه ۱۶ مهر۱۴۰۱ لغایت چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ در تهران برگزار گردید. برگزاری این رخداد بر عهده انجمن بتن ایران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بوده است. شرکت شیمی ساختمان همانند سالهای گذشته و با رویکرد حمایت از فعالیت های دانش بنیان، تحقیقاتی و توسعه ای به عنوان یکی از حامیان این رخداد در آن حضور داشته است.

این رخداد شامل سخنرانی های عمومی، سخنرانی های تخصصی، کارگاه ها و نمایشگاه های تخصصی بوده است. در این همایش همچنین از چهره های ماندگار تجلیل شده و طرح های بتنی برتر کشور معرفی گردیدند. همچنین از برگزیدگان مسابقات عملی بتن، مسابقات ملی بتن و پایان نامه های برتر در سطح کارشناسی ارشد تجلیل گردید.

شایان ذکر است که 14 امین کنفرانس ملی بتن نیز با ارائه 66 مقاله برگزار گردید که در مجموع 181 پژوهشگر در آن نقش داشته اند.

 

یادداشت مهندس مسعود هنرمند مدیر عامل شیمی ساختمان در کتابچه همایش:

 

بازدید سفیر سنگال از شیمی ساختمان

بازدید سفیر سنگال از شرکت شیمی ساختمان

سفیر کشور سنگال به منظور بررسی پتانسیل و توانمندی های صنعتی و تولیدی ایران در بازدیدی از شهرک صنعتی سیمین دشت شهرستان فردیس از مجموعه تولیدی و صنعتی شیمی ساختمان بازدید کرد. علاوه بر بازدید”سالیو نیانگ دیانگ” و هیئت تجاری همراه از خط تولید شیمی ساختمان و واحدهای آزمایشگاهی در نشستی با اعضای هیئت مدیره شرکت به بررسی راهکارهای صادرات محصولات شرکت به کشور متبوعش پرداخت. در این نشست هیات تجاری سنگال متشکل از اتحادیه ای از تجار ، فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران بوده است.

سنگال کشوری در غرب آفریقا است که پایتخت آن داکار است. جمعیت سنگال طبق برآورد سال 2016 بیش از 15 میلیون نفر بوده  که دارای تولید ناخالص داخلی (GDP) برابر با 28 میلیارد دلار می باشد.

خبر بازدید سفیر سنگال

لینک کامل خبر را در اینجا بخوانید

طرح توسعه حرم امام حسین کربلا

طرح توسعه حرم امام حسین کربلا

پروژه طرح توسعه حرم امام حسین کربلا

استاندارد 6303-1 ویرایش 93

دوره آموزشی استاندارد 6303-1 آسانسور

دوره آموزشی محاسبات یکسان بازرسی آسانسور برقی بر مبنای استاندارد 1-6303 تجدید نظر اول سال 93 در تاریخ 17 بهمن 1398 در سالن کنفرانس شرکت شیمی ساختمان برگزار گردید. برگزاری این دوره به درخواست شرکت بازرسی فنی پایش فراز البرز / شرکت کیفیت آزمون باروس بوده است.

تعداد شرکت کنندگان این دوره 8 ساعته 35 نفر بودند. در این دوره آموزشی استاندارد 6303-1 ویرایش 93 تدریس و بررسی گردید. در این دوره محاسبات ویرایش جدید آسانسورهای کششی برای شرکت کنندگان تشریح گردید.

طبق رویه ثابت شرکت شیمی ساختمان در انتهای این دوره نظرسنجی در خصوص کیفیت دوره انجام شد. طبق نظرسنجی به عمل آمده از مخاطبان حاضر در جلسه در انتهای دوره، سطح ارزیابی کیفیت برگزاری این دوره در سطح عالی بوده است.

دوره آموزشی استاندارد آسانسور

تصاویر دوره استاندارد 6303-1 ویرایش 93 آسانسور

 

دوره آموزشی استاندارد 302 شن و ماسه

دوره استاندارد 302 شن و ماسه

دوره آموزشی استاندارد 302 شن و ماسه (استاندارد دانه بندی شن و ماسه) در تاریخ 16 مرداد ماه 1398 در سالن کنفرانس شرکت شیمی ساختمان برگزار گردید. برگزاری این دوره به درخواست مرکز آموزش انجمن مدیران کنترل کیفیت استان البرز بوده است.

تعداد شرکت کنندگان این دوره 8 ساعته 30 نفر بودند که در این دوره ویرایش جدید استاندارد 302 شن و ماسه ارائه شد. مدرس دوره جناب آقای دکتر سعید بزرگ مهر نیا بودند که این استاندارد را برای شرکت کنندگان تدریس نموده و در انتها به سئوالات آنها پاسخ دادند.

طبق رویه ثابت شرکت شیمی ساختمان در انتهای این دوره نظرسنجی در خصوص کیفیت دوره انجام شد. طبق نظرسنجی به عمل آمده از مخاطبان حاضر در جلسه در انتهای دوره، سطح ارزیابی کیفیت برگزاری این دوره در سطح عالی بوده است.

دوره استاندارد 302 شن و ماسه

تصاویر دوره استاندارد 302 شن و ماسه

دوره آموزشی سامانه TTAC

دوره آموزشی آشنایی با سامانه TTAC

دوره آموزشی آشنایی با اصول سامانه TTAC در تاریخ 12 دی ماه 1398 در سالن کنفرانس شرکت شیمی ساختمان برگزار گردید. برگزاری این دوره به درخواست مرکز آموزش انجمن مدیران کنترل کیفیت استان البرز بوده است.

این دوره با حضور 35 نفر از فعالان این حوزه برگزار گردید و به مدت 5 ساعت برگزار گردید.در این دوره اصول سامانه PRPS محصولات آرایشی و بهداشتی به طور کامل ارائه و بررسی شد. مخاطبان و شرکت کنندگان حاضر در جلسه، مسئولین فنی دارای پروانه از سازمان غذا و داروی استان البرز بودند.

طبق نظرسنجی به عمل آمده از مخاطبان حاضر در جلسه در انتهای دوره، سطح ارزیابی کیفیت برگزاری این دوره در سطح عالی بوده است.

تصاویر دوره آموزشی سامانه TTAC