ملاحظات ایمنی، بهداشت و محیط زیستی محصولات

شیمی ساختمان مفتخر به انتخاب محصولات خویش توسط شما مشتریان گرامی است. برای استفاده از محصولات ما، ضروری است ملاحظات ایمنی ، بهداشت و محیط زیستی زیر را رعایت نمایید.

۱) شرایط نگهداری محصولات:

مدت نگهداری در بسته بندی اولیه مطابق با تاریخ انقضاء درج شده بر روی محصولات و شرایط محیطی نگهداری توصیه شده در بسته بندی و کاتالوگ محصولات شرکت درج شده است. در این خصوص؛ پیشنهاد می گردد کلیه محصولات این شرکت دور از سرما و یخبندان» گرما و تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود و نیز توصیه می گردد جهت حفظ و ثبات کیفیت، کلیه محصولات این شرکت در محلی خشک و سرپوشیده در انبار و در دمای +۵ تا +۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری شوند. محصولات اين شرکت تحت شرایط توصیه شده برای انبار، پایدار است.

۲) نکات عمومی ایمنی محصولات:

موارد ایمنی استفاده از تمامی محصولات در کاتالوگ ها و ظروف بسته بندی محصولات شرکت به تفکیک هر محصول بیان شده است. در ضمن، مطابق با الزامات قانونی و مقررات دولتی؛ کلیه محصولات تولیدی اين شرکت، دارای برگه اطلاعات ایمنی مواد (88805) می باشند که مشتریان محترم می توانند در صورت نیاز به دسترسی به این اطلاعات، با شماره ۰۲۱-۲۷۴۲۷ تماس حاصل نموده و با اعلام نام محصول، اطلاعات مربوطه را دریافت
نمایند.

محصولات را از مواد غذایی و آشامیدنی دور نگهداری کنید. دست ها را قبل از استراحت و در پایان کار بشوئید و از تماس دست های آلوده به چشم ها و دهان اکیداً خودداری قرمایید.

۳) نکات عمومی محیط زیستی محصولات:

  • اجازه ندهید ماده به صورت رقیق نشده يا در مقادیر زیاد با آب زیر زمینی، مسیر آب و سیستم فاضلاب برسد.
  • اجازه ندهید ماده بدون مجوزهای دولتی در محیط رها شود.
  • اجازه ندهید ظروف باقیمانده از محصولات در محیط زیست رها شوند.
  • از ریزش و انتقال محصولات به محیط زیست اجتتاب کنید.

۴) اقدامات لازم در زمان نشت و ریزش تصادفی:

  • احتیاط های فردی، تجهیزات حفاظتی و رویه های اضطراری: لطفا مطابق تجهیزات حفاظت فردی اعلام شده در برگه ایمنی مواد، خود را تجهیز نمایید. مواد دور از منابع اشتعال نگهداری شود. در زمینه انتخاب و استفاده از وسایل حفاظت فردی، رعایت کلیه موارد مندرج در ” آیین نامه وسایل حفاظت فردی ” مصوب ۱۳۹۰/۰۳/۲۱ شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار ایران، الزامی است.
  • احتیاط های محیط زیستی: اجازه ندهید ماده بدون مجوزهای دولتی لازم در محیط رها شود و از انتشار آن در آبهای زیر زمینی، مسیر آب و سیستم فاضلاب جلوگیری فرمایید.
  • روش ها و وسایل برای رفع آلودگی و پاکسازی: دور از منابع اشتعال نگهداری شود. موارد را مطابق با اطلاعات برگه ایمنی مواد جمع آوری کنید. ماده آلوده را به عنوان ماده زائد مطابق با ملاحظات بند (۵) دفع کنید.
  • پیشگیری از خطرات ثانویه: دور از منابع اشتعال نگهداری شود.

۵) ملاحظات دفع:

توصیه: برای دفع صحیح با مراجع قانونی مشورت کتید.
بسته بندی مواد آلوده: بر طبق الزامات قانونی موجود در کشور انجام گیرد.
برای اطلاع از کلیه ضوابط و قوانین دفع در کشور به قانون مدیریت پسماند ها مصوبه ۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرایی قاتون مدیریت پسماندها مصوبه ۱۳۸۴ هیات دولت مراجعه شود.

با توجه به قانون مدیریت پسماند لطفاً بعد از مصرف نهایی» ظروف محصولات را در محیط زیست رها نکنید, ظروف را از مواد شیمیایی تخلیه نموده و درب آن را گذاشته و در سطل های زباله شهری بياندازید و يا به مراکز بازیافت تحویل دهید.


دانلود فایل ملاحظات ایمنی، بهداشت و محیط زیستی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *